آفلاین
علیرضا کفایتیشنبه 11 تیر 1401

رعایت قواعد نگارشی در مقالات

سلام علیکم

متاسفانه در بسیاری از سایت‌ها و مقالات بسیاری از موارد نگارشی رعایت نمی‌شود. به عنوان مثال بین کلمهٔ آخر جمله و علامت آن جمله فاصله‌ای گذاشته می‌شود که واقعا بد است. یا رعایت نکردن و نگذاشتن نیم‌فاصله در فعل و دیگر کلمات. یا بسیاری از قواعد دیگر...

به نظر حقیر باید مقاله‌ای جامع در موضوع قواعد نگارشی و تایپی تهیه شده و اعضا و پژوهشگران قدر از آنها مطلع شده و موظف به رعایت آن در مقالات خود بشوند. همچنین از جناب سعید بهرامی تقاضا دارم تمام متون داخل سایت در فوتر و دیگر موارد را با این قواعد بازنویسی بفرمایند.

آفلاین
سعید بهرامی 1 ماه پیش

سلام آقای کفایتی عزیز.

بله، کاملا درسته حرفتون، ما قصد داریم یک بخش آموزش اصول نگارش و همچنین اصول نوشتن مقاله فنی، از حیث سئو و ویراستاری، بذاریم، اما هنوز در حد ایده است. و قطعا آموزش های نگارش توسط بنده هم مطالبش تهیه نمیشه، اما شاید در مباحث سئو ، مطالب آموزشی بذارم.

اما در مورد متون و ایرادات خود قدر، باید بگم بشدت درگیر تغییرات زیر ساختی هستیم و بسیار وقتمون محدوده، و انشالله بعد از تغییرات زیر ساختی ، سرعت اضافه شدن قابلیت ها و رفع ایرادات بالا میره.

اما در همه موارد قدر از جمله متون و ایرادات و ... اگر پیشنهادی دارید و یا اینکه میتوانید در قسمتی مشارکت کنید ، حتما استقبال می شود.

2
آفلاین
سیدجواد موسوی حسینی 1 ماه پیش

برای اصلاح موارد نگارشی از نرم افزار پاکنویس می‌تونید استفاده کنید...

https://paknevis.ir/

1
برای شرکت در این گفتگو باید وارد سایت شوید.